Siłaczka opracowanie szczegółowe

Pobierz

Poznajemy z jej kart takie postawy, jak altruizm, heroizm, poświęcenie, czy całkiem inne .Siłaczka - Czas i miejsce akcji.. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń , wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów .Stefan Żeromski Siłaczka.. Jechali w śnieżnej zamieci trzy mile, z trudem odnajdując drogę, przedzierając się przez zaspy.. W retrospekcji przenosimy się także do Warszawy, cofając się wraz z Pawłem Obareckim do czasów jego studiów.. Trudne warunki materialne zmusiły ją do rezygnacji z marzeń o nauce, więc poświęciła się realizowaniu hasła pracy u podstaw wśród ludu.Czas i miejsce akcji "Siłaczki".. Jej marzeniem było dostanie się na studia medyczne, jednak nie miała takiej możliwości ze względu na brak funduszy.Problematyka "Siłaczki" ostatnidzwonek.pl, streszczenie i opracowanie opowiadań Żeromskiego.. Życie w małej wiosce jest potwornie monotonne, tak że po pewnym czasie nuda zabija wszelkie zainteresowania z przeszłości, człowiek przestaje reagować na jakiekolwiek wiadomości, stając się "mięsożerno-roślinożernym tworem".Siłaczka - streszczenie.. Główni bohaterowie wcielają w swoje życie dwa pozytywistyczne hasła - pracy organicznej i pracy u podstaw.. Był właśnie u proboszcza, któremu złożył imieninowe życzenia i przez osiem godzin z naczelnikiem poczty, sędzią i aptekarzem grał w winta (nazwa gry w karty)..

Dane szczegółowe.

Stanisława Bozowska, tytułowa Siłaczka.. Był młody, miał ideały i szlachetne poglądy.. Poznajemy Obareckiego, gdy wraca z grania w karty z miejscową elitą .Mar 9, 2021"Siłaczka" Stefana Żeromskiego to opowieść u upadku życiowych ideałów.. Została przedstawiona w utworze jako młoda dziewczyna, wielbicielka Darwina, marząca o studiach medycznych.. Była przedstawicielką ubogich inteligentów.. Obarecki i Bozowska wzrastają w poczuciu konieczności pracy na rzecz odbudowy gospodarczej (ekonomicznej, kulturalnej) polskiego społeczeństwa.Stanisława Bozowska, tytułowa Siłaczka.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, szczegółowy.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Siłaczka Stefana Żeromskiego.Doktor przez okno obserwował padający śnieg.. Pacjentką okazuje się być Stanisława Bozowska.Stefan Żeromski - "Siłaczka".. Wydarzenia dzieją się również we wsi, w której pracowała bohaterka noweli - Stanisława Bozowska.. Trudne warunki materialne zmusiły ją do rezygnacji z marzeń o nauce, więc poświęciła się realizowaniu hasła pracy u podstaw wśród ludu.. 155158: Tytuł Siłaczka.. Oboje trafiają na prowincje, do miejscowości o symbolicznej nazwie Obrzydłówek.. Chodząc po swym gabinecie oddał się rozmyślaniom o metafizyce.Siłaczka - streszczenie Doktor Paweł Obarecki wrócił w kiepskim humorze z kart, w które grał z księdzem, aptekarzem, poczciarzem i sędzią..

Wydanie z opracowaniem i streszczeniem: Autor: Stefan ...

Chciał zmieniać świat na lepszy.Lektura: Siłaczka; Epoka: Pozytywizm (realizm) Autor: Żeromski Stefan; Redakcja: Streszczenia.plNa końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją.. Reprezentowała pokolenie inteligentów polskich z przełomu .. "Siłaczka" - streszczenie opowiadania Doktor Paweł Obarecki powrócił do domu w złym humorze.. Źródłem jego przeziębienia była nuda panująca w Obrzydłówku, gdzie przed sześciu laty rozpoczął lekarską praktykę.Streszczenie - Siłaczka jest to ksiazka opowiadajaca o stasi bozowskiej w skrucie opowiedzial bym to tak : 1.powrot pawla obareckiego z gry w winta 2.wspomnienia o przyjezdzie do obrzydlowka 3.wyjazd do chorej nauczycielki "SIŁACZKI" stasi 4.rozpoznanie w silaczce milosci z przed lat 5.fala wspomnien z dawnych czsow 6.proba ratowania stasi na tyfus"Siłaczka" - streszczenie opowiadania.. Czas akcji obejmuje II połowę XIX wieku, natomiast miejscem rozgrywających się zdarzeń jest Obrzydłówek oraz wieś położona w pobliżu, około trzy mile dalej.. Chciał nauczyć ich podstawowych zasad higieny, aby zmniejszyć liczbę zachorowań i zgonów.Mar 17, 2021Streszczenie szczegółowe Doktor Paweł Obarecki został "wyrzucony przez pęd odśrodkowy niedostatku z ogniska życia umysłowego (.).

Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej.

W nienajlepszym humorze powrócił do domu doktor Paweł Obarecki z winta [1], za którego pośrednictwem składał uroczyście życzenia księdzu plebanowi wraz z aptekarzem, poczciarzem i sędzią w ciągu ośmiu godzin z rzędu.. Z noweli dowiadujemy się, iż bohaterowie znali się w młodości, doktor Paweł był nawet zakochany w pięknej Stanisławie.Siłaczka - streszczenie.. Nieprzypadkowa jest .Bohaterami "Siłaczki" jest dwójka przedstawicieli inteligencji - lekarz, doktor Paweł Obarecki oraz nauczycielka Stanisława Brzozowska.. Akcja utworu rozgrywa się w niewielkim miasteczku o specyficznej nazwie - Obrzydłówek.. Doktor Paweł Obarecki, główna postać noweli, oddaje się rozmyślaniom, które są komentowane przez narratora.Akcja opowiadania (noweli) "Siłaczka" Stefana Żeromskiego rozgrywa się na polskiej prowincji, znajdującej się pod panowaniem rosyjskim.. Samotnik Powróciwszy drzwi gabinetu zamknął tak szczelnie, aby się .Krótkie streszczenie opowiadania ,,Siłaczka" .. streszczenie szczegółowe i krótkie lektury GIAUR,,Kwiat Kalafiora" Streszczenie Krótkie; Latarnik - Krótkie streszczenie "Pan Wołodyjowski" Henryka Sinkiewicza - opracowanie "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego- histori.. Król Edyp - historia.Siłaczka - Motyw poświęcenia Stanisława Bozowska już jako młoda i uboga dziewczyna niosła pomoc innym ludziom..

Lektura z opracowaniem autorstwa Żeromski Stefan, dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 6,49 zł.

Pierwsza oznacza wspólny wysiłek całego społeczeństwa (organizmu) na rzecz ekonomicznego rozwoju polskiej gospodarki.Siłaczka - Plan wydarzeń Opis bohatera i jego losów (przybycie do miasteczka, pomoc ubogim i praca charytatywna, uciążliwe uwagi ze strony bogatszej części ludności, przejęcie zwyczajów elity) Spotkanie dawnej narzeczonej, Stasi.. Charakterystyka bohaterów Siłaczki.. Została przedstawiona w utworze jako młoda dziewczyna, wielbicielka Darwina, marząca o studiach medycznych.. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.. Główny bohaterem jestlekarz, Paweł Obarecki, wykonujący swój zawód w Obrzydłówku (symboliczna nazwa).. Bohater doktor Obarecki wrócił do domu z gry w karty z miejscową elitą: księdzem, aptekarzem, naczelnikiem poczty i sędzią.. Siłaczka.. Obarecki po ukończeniu studiów, rozpoczął swą zawodową karierę w Obrzydłówku - małym prowincjonalnym miasteczku.. Człowieka, który zagubił swe ideały.. Postanowił osiąść tu, aby pomogać ubogim.. Dwójka głównych bohaterów - wykształcony doktor i wiejska nauczycielka - reprezentuje pokolenie i ideały pozytywistów.. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele .Jun 13, 2022Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją.. Doktor Paweł Obarecki powrócił do domu w złym humorze.. Czas akcji to z kolei koniec XIX stulecia.. Akcja rozgrywa się w czasach współczesnych pisarzowi, w miasteczku Obrzydłówku i pobliskiej wsi.Książka Siłaczka.. Mężczyzna mieszkał w Obrzydłówku od sześciu lat.. Opowiadanie przedstawia historię życia Pawła Obareckiego - prowincjonalnego lekarza.. Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Opowiadania Żeromskiego Problematyka "Siłaczki" Siłaczka jest opowieścią o tak uniwersalnych sprawach, jak dążenie do celu czy uleganie przeciwnościom losu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt