Geneza i wojny światowej test

Pobierz

1) w czasie i wojny światowej wielu żołnierzy zginęło wskutek niszczącego działania a) bomby atomowej b) gazu bojowego c) zarazy 2) wielka brytania należała do a) trójprzymierza b) trójporozumienia c) państw centralnych 3) austro-węgry należały do a) trójporozumienia b) ententy c) trójprzymierza 4) w trakcie i wojny światowej walczyło najwięcej …1) w czasie i wojny światowej wielu żołnierzy zginęło wskutek niszczącego działania a) bomby atomowej b) gazu bojowego c) zarazy 2) wielka brytania należała do a) trójprzymierza b) trójporozumienia c) państw centralnych 3) austro-węgry należały do a) trójporozumienia b) ententy c) trójprzymierza 4) w trakcie i wojny światowej walczyło najwięcej …Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Jednak jest klika pojęć wypracowanych przez przedmiot historia i nauki polityczne, które do niej.zakonczeniu I wojny swiatowej w Paryzu odbyla sie konferencja pokojowa, ktora trwala od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czolowa role odgrywala tzw.Sprawdzian i odpowiedzi do testu "Swiat po II wojnie swiatowej" grupa testu A i B dla klasy 8.. ( 5-0 pkt.). I wojna światowa - przebieg i skutki - brak; 49.a.. Spór o dominację na Bliski m Wschodzie a) kryzys Imperium Otomańskiego państwo utraciło swoje tereny na Bałkanach o wpływy w Imperium rywalizowała Rosja ..

Geneza I wojny światowej; 48.

28 września 1939 roku.. Test wiadomości z działu:,, I wojna światowa i państwa totalitarne" gr.2geneza.i.wojny.swiatowej.doc .. GENEZA I WOJNY ŚWIATOWEJ: Przyczyny wojny: zachwianie równowagi europejskiej ustalonej na kongresie wiedeńskim: równowago sił Anglii, Austrii, Prus, Rosji i Francji; w 1871 Niemcy jednoczą się i domagają hegemonii, zaczynają sięa) Albania b) Austria c) Czechosłowacja 12) Które z państw przestało istnieć a) Norwegia b) Szwajcaria c) Imperium Osmańskie 13) W jakich latach trwała I wojna światowa a) b) c) 14) W jakim kraju rozwijał się militaryzm, czyli dążenie do realizacji celów w drodze wojny a) USA b) Niemczech c) Wielkiej .Plik geneza i wojny światowej(3).doc na koncie użytkownika CZESIOZAPRASZA • folder Testy • Data dodania: 21 lip 2011.. Żadna z wymienionych tutaj odpowiedzi nie jest prawidłowa.15 Questions Show answers Question 1 30 seconds Q.. Odpowiedzi piszemy z małej litery z wyjątkiem nazw własnych, nazwisk i imion, które piszemy z dużej litery.. Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>> * szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie.W zadaniach krótkiej odpowiedzi należy kliknąć na przycisk "dodaj odpowiedź" - otworzy się pole dialogowe, w którym należy napisać odpowiedź.. Na mocy pokoju w Bukareszcie RumuniaPlik geneza i wojny światowej.doc na koncie użytkownika krys3975 • folder testy i ćwiczenia rozwionzania • Data dodania: 11 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.47..

3 ...Jaka była geneza I wojny światowej.

9.Scharakteryzuj nazistowskie państwo totalitarne.. Rewolucje rosyjskie 1917 r. 49.b.. Rozpocznij testŚladami przeszłości Rozdział VII/I Wojna Światowa test > Przyczyny wybuchu I wojny światowej Pytanie 1/15 Przerwij test Nowe mocarstwa, które urosły w siłę pod koniec XIX i burzyły porządek kongresu wiedeńskiego to: Francja, Rosja, Japonia, USANiemcy, Hiszpania, USA, WłochyNiemcy, Włochy, USA, JaponiaWielka Brytania, Rosja, Francja, HiszpaniaGENEZA I WOJNY ŚWIATOWEJ 1.. 2 października 1918 roku.. W tym filmie przedstawione zostaną najważniejsze jej przyczyny.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. wniosek o nadanie PESEL.doc.Zobacz u nas Wczoraj i dzis klasa 4 sprawdziany PDF.. Formularz startowy Uruchom test Kliknij przycisk, kiedy będziesz gotowy/-a.. System wersalsko - waszyngtoński.. Temat jednostki lekcyjnej Zagadnienia 1.. 28 lipca 1914 roku.. 28 czerwca 1914 roku.. Rozwój gospodarczy a spory kolonialne zaostrzenie sporów konkurencyjnych - walka o surowce i rynki zbytu wprowadzenie wysokich ceł na towary importowane = eksport własnych towarów tylko do kolonii 2.. Poznac przeszlosc Wiek 20 Sprawdziany i Odpowiedzi.III/podręcznik :Poznać, zrozumieć, WSiP 2009/ Lp.. W zadaniach od 5. do 6., 8, 10. oraz od 12. do .a) Albania b) Austria c) Czechosłowacja 12) Które z państw przestało istnieć a) Norwegia b) Szwajcaria c) Imperium Osmańskie 13) W jakich latach trwała I wojna światowa a) b) c) 14) W jakim kraju rozwijał się militaryzm, czyli dążenie do realizacji celów w drodze wojny a) USA b) Niemczech c) Wielkiej .przez" Trybunę Ludu"Geneza ii wojny światowej, Otto Dariusz, 26, 1 demokracji ludowej" Test dla klasy iii i świat po ii wojnie światowej Literatura o II wojnie światowej - strona Ta wojna zawiała nad Świat pogański chłód, podsumowujący to, Kształtowanie południowej granicy Polski po I wojnie światowej;Geneza I wojny światowej..

Sprawa polska podczas I wojny światowej; KLASA III LO .

Na przełomie stuleci XIX i XX brakowało już niezagospodarowanych miejsc na mapie globu i bez nowego konfliktu niemożliwe okazało się wywalczenie kolejnych obszarów eksploatacji.. Przepraszam.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6026 razy.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Kiedy wybuchła I wojna światowa?. Rozwój gospodarczy a spory kolonialne .. 1913 - II wojna bałkańska - wystąpienie Bułgarii przeciwko Grecji i Serbii przerodziło się w wojnę koalicji państw bałkańskich (Rumunia, Czarnogóra, Imperium Osmańskie, Grecja, Serbia) z Bułgarią.. Excal 6 lat temu 639 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 3 Skomentuj 30 Super!. Sytuacja miedzynarodowa.. ( 5- 0 pkt.). Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.-Geneza i przebieg I wojny swiatowej.. Odbudowa Rzeczypospolitej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt