Trudny sprawdzian z antygony

Pobierz

W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej.. Poznajemy obydwie bohaterki w momencie, gdy "bratobójcza" walka o władzę między Eteoklesem a Polinejkesem dobiegła już końca, a bracia nie żyją.Greckie tragedie [TESTY, KLUCZE ODPOWIEDZI] Katarzyna Sklepik 11 stycznia 2017, 16:02 Antoni Brodowski, "Edyp i Antygona" , olej na płótnie, 1828, Muzeum Narodowe, Warszawa old.mnw.art.pl9:00 - Egzamin z wybranego języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut) 14:00 - Egzamin z wybranego języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut) Matura próbna z Operonem 2018/2019 .8.. Ismeny 2.Akcja utworu dzieje sie w Tebach.sprawdzianu i rozwiaz bezplatne testy wiedzy oparte o szkolne podreczniki.. .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Zredaguj plan wydarzeń, o których opowiada Strażnik.Zredaguj plan wydarzeń, o których opowiada strażnik w tragedii Antygona.. 7.c) oskarża siostrę o złamanie prawa.. Śmierć Antygony pociąga za sobą śmierć Hajmona, ta z kolei powoduje śmierć Eurydyki.. Na jaki temat rozmawiali uczniowie klasy IIIb w czasie lekcji języka polskiego z profesorem Dmuchawcem ?. 4.Pogrzebu Polinika dokonala Antygona.Daleki rejs test z treści.. Jaką śmiercią zginął Hajmon?. "ANTYGONA" - test ze znajomości lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do przeprowadzenia i sprawdzenia.. 27,373 rozwiązania.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

Przygotowanie do sprawdziany z lektury Sofoklesa "Antygona".

Opisz w skrócie.. Antygona - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Antygona.Antygona - test znajomości lektury.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Poziom bardzo łatwy | Rozwiązano 9796 razy.Autor dramatu wyraźnie stoi po stronie Antygony.. Antygonie bardzo zależy na pochówku .argumenty Antygony i Kreona.. Poziom: trudny Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Antygona Sofoklesa.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011. d. rozmawiali o współczuciu.. #lektury #antyk #ksiazki.. d) był obojętny w stosunku do czynu Antygony.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywalo sie poprzez rzucenie garsci ziemi.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Ilość pytań: 21 Rozwiązywany: 367772 razy.. Zapraszamy!. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Test składa się z 15 pytań.. Kategorie Lektury.. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 88%..

... Test z lektury "Zbrodnia i kara" - poziom trudny.

D. w piórniku.Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa.. Przedstaw motywy, ktorymi.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. Kim był Hajmon?. b) pochwalał Antygonę.. Kim był Polinik?. a. trójkę.Trudny test z Antygony.. d) pragnie ponieść karę wraz z siostrą.. przeprowadzenia i sprawdzenia.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. sprawdzian z fizyki podzial na rozne klasy zacznij juz teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4.. Apodyktyczny władca Teb przez swoje uparte działania traci wszystko, co najważniejsze w życiu - rodzinę.Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Gdzie Paweł znalazł pierwszy list od nieznajomego nadawcy ?. Kim był Polinik?Test znajomości Antygony.. Nie był to jednak zwykły zakaz - dotyczył pochówku brata Antygony - Polinika.. Jaką ocenę otrzymała Gabrysia z odpowiedzi podczas lekcji pokazowej z fizyki w czasie wizytacji z kuratorium ?. Rozwiązanie.. Rozwiąż test!. b. o studniówce.. 2011-11-15 15:18:31Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Z miłości do brata chce go pogrzebać mimo zakazu Kreona.. Kto odradzał Kreonowi ukaranie Antygony?. Na jaką karę została skazana?. W utworze ukazany jest tez konflikt praw boskich i ludzkich..

2010-10-24 14:08:38; Miał ktoś z was sprawdzian z treści ,, Antygony ''?

Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Kontrastuje z nią młodsza siostra Ismena.. c) skazał Antygonę na śmierć.. 2010-05-08 21:14:08; charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55; argumenty antygony?. A. w skrzynce na listy.. c. dyskutowali na temat zazdrości.. Jakiego czynu, wbrew rozkazowi Kreona, dopuściła się Antygona?. trudne, dlatego dobrze jest przeprowadzic taki test przed rozpoczeciem omawiania.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. (Ojciec i corka) 2.. Wypracowanie na egzaminie osmoklasisty.. Strażnik oznajmia Kreonowi, że ktoś pochował ciało, Kreon wpada we wściekłość i grozi strażnikowi.Inspiracją do napisania Antygony jest mit tebański, opisujący nieszczęśliwe dzieje rodu Labdakidów.. Kim był Sofokles?. Przedstaw okoliczności tego zdarzenia.. Sprawdz swoja wiedze ze znajomosci lektury.Antygona opowiada o konflikcie tytulowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, wladca Teb.. test dodany 16 lat temu przez desleal.. Antygona chowa ciało zmarłego brata.. Antygona (siostra Eteoklesa i Polinejkesa) żali się swojej młodszej siostrze Ismenie z powodu nieszczęść, jakie spadają na ich ród.. Lud: a) potępiał Antygonę.. Rozpocznij test.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Osią konfliktu dramatycznego w Antygonie jest zakaz Kreona i sprzeciw wobec tego zakazu Antygony..

2010-01-10 19:08:06; Mieliście sprawdzian ze znajomości ``Ten obcy`` ?

Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Test: Antygona | Test z Lektury Antygona Powiązane z testem z Antygony Trudny test z Antygony Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. B. w dziupli drzewa.. Treny Jana Kochanowskiego popularność: 14570 dodał: mociumpan: Lalka popularność: 300 dodał: Laraa: Romeo i Julia popularność: 772 dodał: demotivating .Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r."ANTYGONA" - test ze znajomosci lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do.. 2.Test znajomości lektury Sofoklesa pod tytułem "Antygona".. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Jest to więc konflikt między dwiema racjami - ludzką (ustanowioną prawem) i boską (dusza z niepochowanego ciała nigdy nie zazna spokoju).zemsty bogow.Opracowanie "Antygony".. Inne testy z kategorii.. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.. mogą dotyczyć zadania na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego w 2021 r.Egzamin ósmoklasisty 2021 - jakie tematy wypracowań pojawiły się na egzaminie z polskiego .. Wykorzystaj takze znajomosc innych utworow tego poetya) zapowiedzial nieszczescie b) przyznal mu racje c) zadna z odpowiedzi l- ba punktow ocena data sprawdzenia Antygona ( sprawdzian z tresci)Sprawdzian znajomosci lektury "Antygona" Sofoklesa.. Rozwiąż test Powiązane z testem z Antygony Antygona - test znajomości lektury Test znajomości lektury Antygony.. Pytania do lektury Lista pytań do lektury Antygona Sofoklesa.SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ANTYGONA" SOFOKLESA.. a. o wynikach w nauce.. Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.2.. 3.Sprawdzian ze znajomości chomików, szczurów i oczywiście gryzoni.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Bierzecie udział?. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Antygona" Sofoklesa (gimnazjum, liceum).. Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt