Plan wydarzeń oto jest kasia wordwall

Pobierz

Tajemnica Solnego Dziadka2.. Dzieci z pierwszej klasy - Jacek, Wacek, Basia, Wojtaszek, Pankracek, Stachurka.. W tej książce także pojawia się rodzina Borejków, wokół której koncentruje się akcja całej serii, ale główną bohaterką jest sześcioletnia dziewczynka, Aurelia Jedwabińska (występuje także, jako nastolatka, w części dziewiątej - Dziecko piątku).Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. Niechęć Kasi do małej Agnieszki.. 7.Wyjazd do Poznania.. Ilustrator: Hanna Czajkowska.. Relacje Kasi z pozostałymi członkami rodziny.. - Pojawienie się w klasie nowej uczennicy - Antolki., 4.. Na zielono zaznaczono rozwinięcie - jest tu mowa o tym, jak wygląda dana rzecz, z czego jest zrobiona, jaki ma kształt.. Pokoloruj je i przyklej na kolorowych karteczkach.. Wykonaj teraz zadanie 3 w kartach pracy na s.67.. Grupujemy - klasa 1 i 2.. Przybycie małego Pietrka do kopalni soli3.. Następnie umieść wszystko w kieszonce HERBY POLSKICH MIAST.. Oprócz pisania książek Mira Jaworczakowa .Autorem książki jest Kornel Makuszyński.. Powiedzenia z jajem.. Jako pierwszy swą historię opowiada Kruk.. Gromadzenie zapasów na zimę i naprawianie odzieży.. - Kłótnia Kasi ze starszym bratem Jurkiem.. 4.Powrót Pawła do Poznania.. - Pojawienie się w klasie nowej uczennicy - Antolki., 5.. Sportowe zadania dla pierwszaków..

Sprawdzamy znajomość tekstu - Chronologia wydarzeń // odp.

Opium w rosole to powieść z cyklu Jeżycjada, będąca jej piątą częścią.. Oto jest Kasia to opowieść o małej dziewczynce, która niespodziewanie z najmłodszego dziecka w rodzinie staje się starszą siostrą.Kasia nie radzi sobie z poczuciem odrzucenia, nie rozumie, że młodsza dziewczynka wymaga opieki i uwagi.. Imię i nazwisko autora: Mira Jaworczakowa.. Anaruk i Omialik polują na fokę - Anaruk w niebezpieczeństwie.. Wybierz szablon; Wprowadź elementy; Pobierz zestaw ćwiczeń interaktywnych i do wydruku;- Prezentacja głównej bohaterki - Kasi., 2.. Nazywam cechy charakteru bohatera i oceniam jego postępowanie.. Ilustracja do mnożenia.. Zaginęła dziewczynka!. Przyjaźń Jacka, Wacka i Pankracka; nieporozumienie z imieniem Pankracka.. 2.Zachwyt chłopcem.. Wydawnictwo: Nasza Księgarnia.. 5.Pisanie listów.. Sądzi, że jeśli zmusi wszystkich, by się nią zainteresowali, to wszystko będzie tak, jak dawniej.Ułóż wydarzenia w kolejności chronologicznej, czyli tak jak występowały kolejno w książce.Oto jest Kasia - plan wydarzeń .. Przygotowanie do mnożenia.. Oto jest Kasia - sprawdź, co pamiętasz z lektury..

To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.Plan wydarzeń.

Oto jest dzień, który dał nam Pan Test.Agnieszka popamięta- plan wydarzeń "Oto jest Kasia"Połącz w pary wg Ellka001 Klasa 3 Oto jest Kasia Test wg Aleksandra99 Klasa 2Klasa 3Polski oto jest kasiaOdkryj karty wg Agata23 Klasa 2Klasa 3 Oto jest KasiaKrzyżówka wg Joanna36 Klasa 2 Oto jest KasiaPołącz w pary wg Agaszla Klasa 3 Oto jest KasiaTest wg Ksawerypis12 Oto jest KasiaBrakujące słowoPlan wydarzeń "Oto jest Kasia" - Połącz w pary 1.. Omawiam postacie, wydarzenia w utworze oraz inne elementy świata przedstawionego.. Mnożenie i dodawanie.. Wyprawa Pietrka w świat5.. Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Dramatyczne popołudnie Kasi i Agnieszki.BARBARA TYLICKA 1.. Trudny test z Sposobu na Elfa.. O autorce słów kilka.. plan wydarzen Pan Tadeusz 1 Połącz w pary.. Na niebiesko zaznaczono zakończenie - tu piszemy własne zdania co sądzimy o rzeczy, którą opisujemy.. Od tej chwili jest lubiana w swojej klasie.. Określam, które wartości wskazane w utworze uznano za najważniejsze.. Wykorzystaj poniższe zdania.. 8.Zamieszkanie u wujostwa.. 6.jest to dzieŃ wyjĄtkowy dla wszystkich polakÓw oraz osÓb zwiĄzanych z naszym krajem.. - Niespodziewany wyjazd mamy, wyczekiwanie niespodzianki., 6.. Zasady zachowania w pracowni komputerowej..

Wypowiadam własne zdanie na temat wartości wskazanych w utworze.Plan wydarzeń 1.

3.Zamknięcie Anieli w domu przez ojca.. Życie osadników na Grenlandii.. Pytania do lektury.. Mira Jaworczakowa ( 1917 - 2009 ) polska pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz opowiadań historycznych.. Pojawienie się siostrzyczki.. 9.Telefon do Pawła i wielkie rozczarowanie.Lektury - eduwczesnoszkolna .. WróćWystęp jest bardzo udany, a szczególne brawa dostaje Aniela - Hamlet.. Psie powiedzenia.. Ukryty w zaroślach ogrodnik spostrzegł go, poszczuł psami i poprowadził przed oblicze dziedzica.Streszczenie krótkie.. Antoś (5 lat), jest fanem matematyki, dzięki Waszej stronie i arkuszom z matematyki stworzyłam dla niego książkę (…) dostosowaną do jego możliwości, (…) dzięki temu synek nauczył się dodawania i odejmowania w zakresie do 10 bardzo szybko.wstęp - jest bardzo krótki, mówi co będziemy opisywać.. Astrid Lindgren,Dzieci z Bullerbyn,Przygotowała Dorota Dankowska,Opracowanie lektury,(1907 - 2002) - szwedzka autorka literatury dziecięcej.Napisała:"Pippi Pończoszanka","Dzieci z Bullerbyn""Ronja, córka zbójnika""Dzieci z ulicy .Następują teraz dwie opowieści o okrucieństwie dziedzica za życia.. - Kłótnia Kasi ze starszym bratem Jurkiem i kłamstwa rodzicom., 3.. Wykonaj książeczkę z cechami legendy.. Relacja z wyprawy - Czasowniki w czasie przeszłym; Nieczytelne informacje - Rozszyfrowujemy listSuperKid jest pełne wiedzy i życia, refleksji, wsparcia w trudnych chwilach..

Jej utwory dla najmłodszych ukazywały się w ramach ...Legendy polskie - Plan wydarzeń - "Legenda o Czarodziejskim Młynku z Wieliczki" 1.

Lista pytań do lektury Sposób na Elfa Marcina Pałasza.OTO JEST KASIA by dankowskadorota on Genially.. Oto jest pytanie - ch czy h Znajdź słowo.. Oceny Kasi z najlepszych stają się najgorszymi w klasie.. Dzieci z Bullerbyn by dankowskadorota on Genially.. Kłótnie Kasi z Jurkiem i rodzicami.. - Prezentacja głównej bohaterki - Kasi., 2.. Wytnij herby i nazwy polskich miast.. Spot.. Więcej » Bema pamięci żałobny rapsod - Opis sytuacji lirycznejOdczytuję fragmenty tekstu.. Klasa 3 Polski.. Wytnij ramkę wzdłuż ciągłej linii, złóż wzdłuż przerywanej niczym wachlarz i wklej do lapbooka.Wszystkie materiały pochodzą ze strony Twórcy są podani pod zadaniem.. Portal Wordwall umożliwia szybkie i łatwe tworzenie wspaniałych materiałów dydaktycznych.. - Rozczarowanie i niechęć Kasi do małej Agnieszki., 7.Problematyka utworu.. - Pojawienie się siostrzyczki., 6.. 6.Negocjacje Anieli z ojcem na temat wyjazdu do Poznania w celu dalszej nauki.. Dziewczyna dostaje życzenia świąteczne od Robrojka, prośbę o przebaczenie od Pawła, zaproszenie na sylwestra od Janusza Pyziaka.. Zabawy i opowiadanie sobie historii (o starej kobiecie i niedźwiedziu, o tym dlaczego kruk jest czarny, o strzelbie Tugto).. Niniejsze opracowanie zawiera subiektywny wybór linków.. - Plan wydarzeń 1.Poznanie Pawła przez Anielę.. 6.Wyrazy z ó - wymienne.. Niegdyś, za życia, był biedakiem, który pewnego razu - bardzo głodny i wycieńczony - wszedł do pańskiego sadu i zjadł tam kilka jabłek.. - Niespodziewany wyjazd mamy, wyczekiwanie niespodzianki., 5.. - Okłamanie rodziców przez Kasię., 4.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. - Opis postaci // odp.. Przekazanie czarodziejskiego młynka chłopcu4.. W mieszkaniu Kowalików jest Wigilia z kolędami, gwiazdorkiem.Title: Akcja "Książka to nie makulatura" Author: ICIM Last modified by: euro Created Date: 3/27/2020 10:42:00 AM Company: Ministerstwo Edukacji i NaukiTytuł książki: " Oto jest Kasia"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt