Podstawowe zwroty bułgarskie

Pobierz

Zaimek osobowy to to, co nazywamy polskimi słowami ' ja ', ' ty ', ' on ', ' ona ', ' my ' i ' oni '.. Słoneczny Brzeg Miasta.. Masz też cel: pogadać trochę po szwedzku.. Idealny do użytku na smartfonie lub iPadzie (przy użyciu aplikacji iBooks).Nov 13, 2020Jun 1, 2021Aby urlop w Bułgarii był jeszcze lepszy, z pewnością pomoże w tym znajomość podstawowych zwrotów z Rozmówek polsko-bułgarskich.. [dowiżdane] - Do widzenia!. Podobnie jak polski, bułgarski ma zestaw zaimków osobowych.. [błagodarja / mersi] - Dziękuję.. Nazywam sie .Najpotrzebniejsze zwroty, słowa Poniżej prezentuję zestaw podstawowych i najbardziej potrzebnych zwrotów i słów - niezbędnik polskiego turysty:) Jednym słowem polsko - bułgarskie porozumienie.. Akcent pada często na koniec wyrazu.Co prawda można się tam bez problemu (w dużych miastach) porozumieć po angielsku, ale błyśniecie bułgarskim będzie za pewne mile widziane.. Wymowa angielskich wyrazów została umieszczona w nawiasie.. Dlatego też, choć większość z nas będzie się komunikowała po angielsku (76% mieszkańców włada tym językiem), warto poznać kilka zwrotów miejscowych - zarówno po turecku, jak i po grecku.. Z biurem podróży Samodzielnie.. [dobyr den] - Dzień dobry!. A zatem - szwedzki: podstawowe zwroty!Książka Rozmówki bułgarskie ze słownikiem i gramatyką / PRACA ZBIOROWA, Lingea, 17,26 zł, okładka miękka, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz!język ukraiński jest językiem wschodniosłowiańskim używanym przez 30 milionów ludzi na Ukrainie i w Europie Wschodniej..

podstawowe informacje.

[molja] - Proszę bardzo.. Kraj słońca zachęca porywającym wybrzeżem Morza Czarnego, a także pięknymi zabytkami i niskimi cenami.. Stolicą tego kraju jest Sofia.. Jest to zawsze mile widziane.Rozmówki polsko-bułgarskie już od 10,42 zł - od 10,42 zł, porównanie cen w 10 sklepach.. Bułgarskie znaczenie jest napisane tak jak je powinniśmy wymawiać.. [molja] - Proszę bardzo.. Typ dojazdu .. Bułgaria.. [błagodarja / mersi] - Dziękuję.. Ponieważ o języku wspomnę przy okazji przydatnych wyrażeń, oto kilka faktów o Bułgarii, które trzeba znać.. Zapamiętaj jedną ważną zasadę!. Prawosławie jest religią dominująca, jednak muzułmanie stanowią ok. 12% społeczeństwa.. Naucz się podstawowych bułgarskich słów i zwrotów.. [leka noszt] - Dobranoc.W języku bułgarskim przywitamy się "dobyr den", czyli "dzień dobry", nieoficjalnie powitamy znajomego słowem "zdrasti", co znaczy "cześć", a pożegnamy się "dowiżdane", co oznacza "do widzenia" lub "do skoro", czyli "do zobaczenia wkrótce".Nadmorskie kurorty Bułgarii również teraz są bardzo popularne.. [dowiżdane] - Do widzenia!. [dowiżdane] - Do widzenia!. [błagodarja / mersi] - Dziękuję..

... Podstawowe słowa i zwroty w języku bułgarskim.

Bułgaria leży nad Morzem Czarnym.Podstawowe słówka Dzień dobry mówione rano - kalimera Dzień dobry mówione popołudniu - kalispera Do widzenia - ghi Dobry wieczór - kalo wradhi Dobranoc - kalinichta Proszę jak prośba - para kalo Proszę gdy coś komuś podajemy - oriste Cześć - ghi Przedstawianie się Nazywam się…/ mam na imię… - me lene… Jak się nazywasz?. Uporządkowaliśmy zwroty, dzięki którym odnajdziesz się w drodze, podczas szukania miejsca noclegowego czy na lotnisku i na dworcu.. Burgas Duni Elenite Kiten Lozenets Nessebar Obzor Pomorie Primorsko Rawda Słoneczny Brzeg Sozopol Święty Włas.No dobra!. [dobyr den] - Dzień dobry!. [dobyr den] - Dzień dobry!. Ten tutorial został napisany przez Iwana Karmina.. Mimo że język angielski zdominował już część kurortów, to nie wszyscy Bułgarzy się nim posługują.Bułgarskie zaimki osobowe:oni.. Ucz się bułgarskiego w ciągu 1 do 2 .1 day agoZwroty podstawowe si - tak no - nie grazie - dziękuję prego - proszę buongiorno - dzień dobry arrivederci / arrivederla - do widzenia, (do widzenia panu, pani) buonasera - dobry wieczór buonanotte - dobranoc ciao - cześć (nieformalne przywitanie i pożegnanie) a presto - do zobaczenia scusa / scusi - przepraszam a pagamento - płatnyAngielski dla początkujących - podstawowe zwroty Zapoznaj się z poniższą listą słówek..

Wykorzystaj swoją podróż do pracy, ucząc się gramatyki bułgarskiej.

Zacznij od nauki dziesięciu niezbędnych zwrotów!. Wybierz kierunek lub hotel Kraj, region, miasto lub hotel.. [molja] - Proszę bardzo.. [dobyr weczer] - Dobry wieczór!. [dobyr weczer] - Dobry wieczór!. W celu szybkiego i wygodnego przyswojenia słownictwa z tabelki wykonaj umieszczone pod nią zadania.Przydatne zwroty; open.. Bułgarska gramatyka do pobrania.. "Rozmówki" obejmują słownictwo i zwroty potoczne oraz pytania i odpowiedzi, które ułatwiają komunikację w zakresie podstawowym w różnych sytuacjach, np. w podróży, w hotelu, w sklepie, w restauracji, na poczcie, w banku, u lekarza itp .. Wieczorem będzie Ci łatwiej w restauracji, barze czy na zakupach.Jun 9, 2022Podstawowe słowa i zwroty w języku bułgarskim.. (czao) Tak - да (da)Zwroty dięki którymi napewno pomyslą was za bułgarów:-Da be da-A ne be-Abe jaaaa-Are be Nie znajdziecie je w słownikachRozmówki polsko-bułgarskie Lingea zawierają wszystko, co potrzebne w podróży.. Bulgaria; Pirin Miasta.. Jest to uproszczony polski zapis fonetyczny.. [dobyr weczer] - Dobry wieczór!. Masz już bilety na różowy samolot, walizki prawie spakowane..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt