Test podsumowujący dziady cz 2

Pobierz

Udostępnij.. Test składa się z 12 pytań.. Sprawdź!
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym znaczkiem dostajesz zero punktów.. Mieszkańcy wsi gromadzą się, by świętować Dziady - uroczystość poświęconą duchom zmarłych.. w 1832 roku w 1810 roku w 1864 roku w 1900 roku.. Uwaga!. [przypis redakcy ny] Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?. Czemu nie!. 1. za odpowiednik obrzędu Dziadów można by uznać: a) Wielkanoc b) Nowy Rok c) Święto Zmarłych 2.Test sprawdzający znajomość "Dziadów" cz. II Adama Mickiewicza.. Agnieszka_Fugiel 3 lata temu.. Bo kto nie był ni razu człowiekiem , Temu człowiek nic nie pomoże .. Test ze znajomości Dziadów cz. II Adama Mickiewicza.. Pytanie 1 /10.. Polegało to na tym, że w raz z innymi uczestnikami wywoływaliśmy różne duchy.. Zawiera 25 pytań.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.. Dziady cz. II_kartkówka Test.. Czy NAPRAWDĘ znasz angielskie skróty?⁶Cytat z Hamleta Shakespeare'a (cz. I sc.. Słowa te mówi Hamlet w rozmowie z Horacym w związku z po awia ącym się duchem o ca.. Dziady cz. II test wiedzy DRAFT.. .II - powtórzenie - "Dziady" cz. II - Dziady cz. II - treść .. Dziady cz.2 Test.. Czy ułożysz poprawnie imiona postaci z gier, kt.. Peliji 2 lata temu.. A. Mickiewicza 6.. Kto nie doznał goryczy ni razu , Ten nie dozna słodyczy w niebie ..

Utwór oparty na dawnych wierzeniach ludowych idealnie wpisuje się w klimat romantycznej e...Test podsumowujący dziady cz 2.

Otwórz PDF w nowym oknie.. Należy pamiętać, że każdy grzech podlega karze, w myśl przekonania, że nie ma kary bez winy.Dnia 2 listopada, wieczorem, w Kaplicy miałam zaszczyt wziąć udział w "Dziadach".. Czy wiesz, kiedy .a) 24 miesiące b) 10 lat c) wieczność d) 2 lata 6) Co robiło widmo złego pana?. Z tego powodu III część dziadów nazywa się czasem dreźnieńskimi.. Quiz w Poczekalni.. PWN, 1980 Dziękuję za obejrzenie.. Rozwiąż test!Co było głównym tematem ,,Dziadów cz II''?. II - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Dziady cz. II.. Najpierw rozkazuje zgasić lampy, świece i .. "Dziady" cz. II Adama Mickiewicza - da się z tym coś zrobić?. Guślarz przywołuje duchy postaci, które za życia popełniły grzechy lekkie, średnie i ciężkie.. Znaczenie słów - Test!. Dziady II, sortowanie grup Prawda czy fałsz.Sprawdzian ze znajomości i zrozumienia lektury "Dziady" cz. II A. Mickiewicza..

"Dziady" cz. II (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (klucz), plik: -dziady-cz-ii-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-klucz.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zgłoś błąd Wyświetleń: 48862. wg Anitaczku.. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.Szczegółowy test z wiedzy o lekturze Dziady cz. 2 - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest ze znajomości Dziadów cz. IV Adama Mickiewicza.. Na początku nie wiedziałam czy iść, czy też nie, ponieważ wydawało mi się to śmieszne.W 1832 r. stworzył III cz. Dziadów i Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego, a w 1834 r. - Pana Tadeusza.. Czy dasz radę przetrwać piekielnie trudny test .. Przetestuj swoją znajomość Dziadów część II.. Dziady cz. II test wiedzy DRAFT.. Przede wszystkim są idealne do czytania w klasie, więc ucieszyłam uczniów wiadomością, że po raz pierwszy nie muszą czytać lektury - zrobimy to w szkole.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Skomentuj.. Zaznacz właściwą odpowiedź i odpowiedz na pytania.. Test zawiera 23 pytań.. Pytanie 1 /10.. Skomentuj.. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej .Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. a) zabiło człowieka b) wygnało kobietę z dzieckiem na mróz c) pomagał swoim poddanym d) jako właściciel wioski był nieludzki wobec jego mieszkańców 7) Który z cytatów pochodzi z ,,Dziadów"?.

a) odpokutować swoje winy rozdaj ąc oddanym swoje bogactwo b) dostać odrobinę pszenicy i łyk wody dla ugaszenia głodu c) prosił o ziarno gorczycy, aby poznać smak goryczydziady cz.II.

Sprawdź swoją znajomość lektury.. 7th - 9th grade .test > Dziady, część III.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Dziady cz. II - streszczenie, Adam Mickiewicz - Dziady - streszczenie, opracowanie.. wiarygodny test.. Obrzędom przewodniczy Guślarz, to on wydaje polecenia ludowi i przywołuje kolejne przebywające w czyśćcu duchy.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Dziady cz. II, poziom trudnyAdam Mickiewicz - Dziady część II Co wiesz o tej lekturze?. Udostępnij.. ,, Pięknie wszędzie, miło wszędzie, .Trudny test z lektury Dziady cz. II, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Z której sceny Dziadów cz. III pochodzą następujące słowa: "Nasz naród jak lawa Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi"Druga część "Dziadów" dotyczy problemów moralnych.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przycmentarna kaplica.. Przedstawiona tam moralność wynika z przekonań o winach i karze.. Czego potrzebował duch złego pana, by ulżyć swojemu cierpieniu?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Dziady cz. III 1.. "- pomagaj innym jak tylko potrafisz - troszcz sie wpierw o innych , a dopiero potem o samego siebie - badź uczciwy dla innych 3 .. Test wiedzy o odmiennych częściach mowy!. PYTANIA ŁATWE - Dziady, cz. III Odwracanie kart.. 77 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Przerwij test.. huzianajózia 02 kwietnia 2019 jest w tym teście dużo błędów co świadczy o tym że autor albo jest debilem albo nie umie czytac hahaha .Kamila Popielińska, Test sprawdzający znajomość "Dziadów cz.. Część III Dziadów A. Mickiewicza powstała w: a/ Wilnie, b/ Paryżu, c/ Kownie, d/ Dreźnie 1 2.. Kiedy powstał utwór?. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się .Jak dobrze znasz lekturę ,,Dziady" cz.2?. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. 6 września 2020 19:03 Konkursowe.. Oczywiście czytaliśmy z klimatem i rekwizytami teatralnymi, co bardzo spodobało się drugoklasistom.1. ". Skomentuj.. "- nie można unikać wszelkiego dobra i zła - przeżywaj wszystko tak jak należy - chwytaj każdą chwile 2 .". Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt