Symbole na metkach ubrań co oznaczają

Pobierz

Autor: Sabina Sosnowska-21 września 2011.. Działanie szkodliwe i niebezpieczne.. Można spotkać także symbol przedstawiający przekreśloną miskę z wodą.Czas na symbole dotyczące prania chemicznego na metkach ubrań.. Warto sprawdzić czy ubranie jest wrażliwe na jakikolwiek kontakt z wodą, żeby w trakcie noszenia szczególnie uważać na to, żeby przypadkowo się nie zachlapać.Co oznaczają symbole na metkach ubrań?. Jak dbać o kurtki i kamizelki?. Symbole z którymi spotykamy się na metkach mają za zadanie pomóc w pielęgnacji naszych ubrań.. Przyczyną najczęściej jest to, że nie czytamy metek na ubraniach, a nawet jeśli już zapoznajemy się z ich treścią, to niestety często nie wiemy, co oznaczają niektóre symbole na metkach.Natomiast oznaczenia na metkach są niezwykle istotne, ponieważ wskazują, w jaki sposób .Symbole na metkach ubrań - informacja na temat czyszczenia Koło, trójkąt oraz pojedyncze litery - takie oznaczenia na metkach odnoszą się do zasad czyszczenia.. Na metce każdego ubrania znajdziesz 5 symboli, które informują o tym, jak powinno się prać, suszyć i prasować konkretną rzecz.Często znajdują się tam również specjalne oznaczenia dotyczące wybielania i czyszczenia chemicznego.Co oznaczają symbole prania na metkach ubrań?. Jedna kropka to maksymalnie 100 stopni, dwie - 150 stopni, a trzy to 200 stopni..

Zobacz, co konkretnego oznaczają!

Symbol przypięty do ubrania ma wszędzie takie same znaczenie.Symbole prania, symbole ostrzegawcze i zasady znakowania odzieży Oznaczenia na metkach - Zasady znakowania wyrobów Zgodnie z postanowienia ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów oraz art. 20 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, producent lub dystrybutor ma obowiązek .Symbole na metkach ubrań - czy wiesz, co oznaczają?. Znaczki na metkach informują nas również o tym, czy odzież przeznaczona jest do prania oraz czyszczenia chemicznego czy też nie.. 6 July 2020 Metki na ubraniu, ręczniku czy innym materiałowym produkcie zawierają informacje dotyczące metody prania, suszenia, prasowania danego produktu.Zapewne wielu osobom choć raz zdarzyło się zniszczyć ulubione ubranie w czasie prania lub prasowania.. Sprawdź co oznaczają, zanim .Warto zatem wiedzieć co oznaczają symbole na metkach, żeby być świadomym konsumentem.. Sprawdź zatem, co oznaczają najpopularniejsze symbole, stosowane przez .Znak żelazka jest najprostszym do rozpoznania symbolem na metkach ubrań.. Trzeba bowiem zaznaczyć, że w zależności od rodzaju materiału, z którego uszyta jest odzież noszona przez nas na co dzień, tak też powinna być prana.Czytając symbole na metkach, nie trzeba się zastanawiać, w jakiej temperaturze prać sztuczne materiały, jednak jeżeli chodzi o bawełnę, warto mieć na uwadze parę kwestii..

Producent stosuje oznaczenia na metkach w kształcie koła.

Dzięki temu dłużej pozostaną świeże i kolorowe.Miska z jedną kropką oznacza, że pranie dozwolone jest w maksymalnej temperaturze 30 stopni.. Wszystkie oznaczenia na metkach dotyczące prania wodnego bazują na znaku przedstawiającym miskę z wodą.Sprawdźmy, co oznaczają konkretne symbole na metkach naszych ubrań: Jeśli chodzi o przedostatni symbol dotyczący prania ręcznego , najlepiej byłoby faktycznie uprać dany egzemplarz ręcznie.Symbole umieszczone na metkach ubrań mogą być zagadką.. Dwie kropki to maksymalna temperatura prania 40 stopni, trzy - 60 stopni, natomiast cztery kropki oznaczają pranie w 90 stopniach.. Te ostatnie są szczególnie ważne jeśli zależy nam na tym .Nowoływanie do przemocy.. Dzięki stosowaniu się do instrukcji zawartych na metkach ubrania będą dobrze wyglądać i służyć długie lata.. Miałaś nadzieję, że wrzucisz posegregowane kolorami ubrania do automatu.Po trzecie na metce widnieje również informacja w jakiej pozycji należy wywiesić lub nie ciuch.. Suszenie na sznurze - wilgotny ubiór suszony jest na zewnątrz lub wewnątrz .Dziś chcemy poruszyć temat, który jest z pewnością bliski nie tylko krawcowym, ale też osobom, które piorą swoje ubrania w domu.. Oznacza pranie zwykłe z ustawieniem standardowej temperatury, wskazanej na materiale..

Żeby jednak zastosować się do symboli trzeba wiedzieć, co oznaczają.

Pojemnik z wodą - odpowiada programom do prania materiałów bawełnianych.. Ta informacja oznaczona jest kwadratem z kreskami wewnątrz .. - Oznaczenia na metkach ubrań - Zdjęcie 3I właśnie w tym celu producenci ubrań umieszczają na ich metkach takie różne dziwne znaczki.. Zazwyczaj podczas prania nie segregujemy odzieży ze względu na opisy na metkach, tylko ze względu na kolory.. Im więcej kropek, tym bardziej rozgrzane może być żelazko:Symbole na metkach są dla ciebie czarną magią i właściwie rozpoznajesz tylko znak żelazka i zwykłego prania?. Odzież sportowa i narciarska - konserwacja i pranie po owocnym sezonie.. Niektóre tkaniny, takie jak jedwab, .Symbole prania na metkach - jak je czytać, co oznaczają?. Sprawdź!. Pojemnik z wodą oznacza możliwość prania w pralce.Oznaczenia na metkach ubrań dzielimy na cztery podstawowe typy: odnoszące się do prania wodnego (czyli w pralce ), chemicznego, suszenia i prasowania.Dodatkową kategorią jest rzadziej spotykane wybielanie.. Kwadrat z jedną, dwoma lub trzema pionowymi kreskami - wszystkie te symbole odnoszą się do suszenia ubrań w pozycji pionowej, a kreski oznaczają stopień zmoczenia tkaniny.. Trzy kreski mówią nam, że ubrania w ogóle nie powinno się odwirowywać, a powiesić pionowo zupełnie mokre.Symbole na metkach ubrań pomagają w odpowiednim dbaniu o odzież..

Zobacz, co znaczą poszczególne oznaczenia na metkach twoich ubrań!

Mimo, że spotykamy się z nimi codziennie, to rzadko zwracamy na nie uwagę lub nie rozumiejąc co kryje się za danym symbolem, ignorujemy ważne informacje.Co oznaczają poszczególne symbole na metkach?. Symbole dotyczące materiału i temperatury wody.. Niektórych z nich można się w prosty sposób domyślić, jednak dobrze jest być pewnym co symbolizują - zwłaszcza jeśli chodzi o cenne i delikatne ubrania.. Są to bardzo delikatne materiały, które powinno się prać ręcznie przy użyciu detergentu specjalnie .Na metkach ubrań możemy znaleźć wiele informacji m.in. skład materiału, miejsce produkcji, nazwa sklepu oraz symbole prania.. Na szczęście symbole te są takie same na całym świecie - nieważne więc, gdzie jesteś czy też, gdzie dana rzecz została wyprodukowana.. Len, bawełna i jedwab, czyli pranie i prasowanie letnich ubrańSymbole na metkach są łatwe do odszyfrowania - wystarczy poznać kilka reguł.. Pojemnik z wodą z jedną kreską i kropką - odpowiada programom na pranie materiałów syntetycznych.Symbole na metkach dotyczące prasowania.. Ubrania uszyte z tego naturalnego włókna co do zasady można prać nawet w 95°C.. Dowiedz się, co oznaczają symbole, które znajdziesz na metkach ubrań!. Hasło mówi samo za siebie.. Symbole pralnicze koła informują o możliwości czyszczenia chemicznego.Symbol dłoni znajdziemy bardzo często na metkach dołączonych do ubrań, takich jak wełna i jedwab.. Suknie ślubne i komunijne jak nowe; Moda na sztuczne futra zapanowała na dobre.. Co oznaczają symbole na metkach, symbol kwadrat na metce Kwadrat na metce - co oznacza, suszenie.. Suszenie w pozycji pionowej .. Liczba kropek w jego środku oznacza temperaturę prasowania.. Symbole na metkach odzieży stworzone zostały po to, aby pomóc w odpowiedni sposób obchodzić się z ubraniami.Dowiedz się więcej o symbolach na metkach ubrań, dotyczących prania, suszenia i prasowania, czyszczenia chemicznego i wybielania.Symbole na metkach ubrań Postanowiłyśmy rozwiązać raz na zawsze ten problem i rozszyfrowałyśmy symbole znajdujące się na większości odzieżowych metek.. Podobnie jak w przypadku oznaczeń prania, maksymalna temperatura oznaczana jest kropkami wewnątrz rysunku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt