Pisownia ó iu ćwiczenia do wydruku

Pobierz

W pierwszym rozdziale zamieszczono przydatne informacje na temat rodzajów ćwiczeń ortograficznych.. każdy wyraz z trudnością ortograficzną - zapisz go poprawnie wybierając litery z klawiatury.. z o.o., licencja: CC BY 3.0.. U piszemy w czasownikach typu: czuć, kuć, kłuć, pruć, snuć, np.: czuje, kuję, kłuję pruję, snuję.. )83 Pisownia z ch 84 Utrwalenie pisowni z ó, u, rz, ż, h, ch .. Ważne jest również wzbudzenie motywacji do wykonywania ćwiczeń.. Dyktando - klasa I - wszystkie zasady.. "Ó" piszemy wtedy, gdy w innych formach danego wyrazu lub w wyrazach pokrewnych wymienia się na o, e, a. Dopisz wyrazy według wzoru i zaznacz wymianę "ó" lód - lody łódź - łodzie dół …….. (wersja kol) // (wersja bc) Percepcja słuchowa: Wyszukaj słowa rozpoczynające się na sylabę XU.. Każda grupa wybiera jeden zestaw słów i opracowuje odnoszącą się do niego regułę, posługując się .- Ó piszemy w wyrazach zakończonych na: -ówna - Ó piszemy na początku wyrazów: ósemka, ósmy, ów, ówczesny, ówcześnie, ówdzie.. ⇒ wszystkie testy.. W teście należy wskazać prawidłową literę występującą w wyrazie.. Literę "ó" piszemy: .. Do ósmej mamy czas.. Mam nadzieję, że dziewczyńska i kwiatowa forma Wam nie przeszkadza.Pisownia U i Ó - ćwiczenia do wydruku.. Klasa 2 Polski Ortografia.. Osiągniemy to, wskazując dziecku jego sukcesy, uświadamiając życzliwie, nad jakimi ćwiczeniami musi jeszcze popracować..

Pisownia Ó - Ćwiczenia do wydruku.

Wykonywać ćwiczenia w domu, co najmniej dwa razy w tygodniu, za każdym razem przypominać sobie zasady pisowni, zapisywać daty ćwiczeń • wykonywać ćwiczenia typowo ortograficzneĆwicz.. HIPER - hiperbola, hiper tekst;Dyktanda.net, testy ortograficzne.. Ćwiczenie do lektury "Malutka czarownica".Mowa tu o Ó (zwanym często "O kreskowanym" lub "U zamkniętym") oraz U (zwanym "U otwartym").. Plansze edukacyjne - Pisownia wyrazów z U. kliknij w każdej linijce na powtarzający się wyraz.. ⇒ dyktanda dla klas 4-6.Klasa 2 Ortografia.. Założyć zeszyt ćwiczeń domowych.. "Ch" piszemy, gdy: - wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: sz - Ch piszemy po literze s np.: schab, schody, wschód.Prawie we wszystkich wyrazach na końcu stosujemy ch; zuch, ciachach, progach, piach, grogach, dach.. Wykreślanka - wyrazy z H Znajdź słowo.. RZ po spółgłoskach Przebij balon.. Mamusia dodała, że taka .Wierszyki ortograficzne do wydruku: "ówka" // wersja online; Zabawy sylabowe - Arkusze ortograficzne Ó; Zaszyfrowane słowa - Wyrazy z Ó (arkusz 31 i 32) Plansze edukacyjne - Pisownia wyrazów z Ó (wersja kol) // Krzyżówki ortograficzne - Wyrazy z Ó (pod każdą krzyżówką online znajdziesz link do arkusza z krzyżówką do wydruku)Możecie je wydrukować na formacie A3 i powiesić w Waszej klasie w formie rozbudowaniej, lub w formie uproszczonej mapy myśli na czarnym, tablicowym tle..

Pisownia Ż - Ćwiczenia do wydruku.

W kolejnym przedstawiono wyżej wspomniane dyktanda wraz z różnorodnymi zadaniami z zakre-su zawartego w nich materiału słownikowego.U piszemy w czasownikach zakończonych na: uj.. Widzę, słyszę, piszę; Karty pracy; Łamigłówki tematyczne; Ćwiczymy logiczne myślenie; Testy z wiedzy ogólnej; Język polski kl. 1-5.. Niżej znajduje się kilka propozycji ćwiczeń ortograficznych do wykorzystania w pracy z dzieckiem.. Możesz ćwiczyć w zakresie rz i ż, ch i h oraz ó i u. Ortograficzne memory Ó i U Pasujące pary.Ortograficzna Karta Pracy 5 - pisownia ó/u 1.. Zaczynających się od: CHRONO - chronologia; CHIRO - chiromacja.. W dziale testy zamieściliśmy testy ortograficzne przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.. ⇒ dyktanda dla klas 1-3. ó wymienne na o. klik - do puzzli - jesienne dyktando.Nie przelewaj z pustego w próżne, czyli o ó i u.. Nauczyć się zasad pisowni: ó - u, rz - ż, ch - h. 2. pokój …….. wóz …….Pisownia wyrazów z Ó - ćwiczenia do wydruku.. Ćwiczenia ortograficzne z "ó".. wg Jpolskihkp.. wg Aleksander10.2002-2012 oraz przykładowe ćwiczenia ułatwiające przygotowanie uczniów do konkursów ortograficznych.. wg Milenawypych.. Ortografia; Językowe łamanie głowy; Ćwiczenia językowe; Czytanie ze zrozumieniem; Pisanie z. przyjemnością :) Analiza utworu literackiego; Ćwiczenia do lektur; J. polski - Ćwiczenia ONLINEĆwiczenia ortograficzne - propozycje..

Pisownia RZ - Ćwiczenia do wydruku.

(wersja kol) // (wersja bc) Percepcja słuchowa: Wyszukaj słowa rozpoczynające się na sylabę RÓ/RU.. Lista testów.. Dyktando - klasa III - wszystkie zasady.. Ćwiczenie ortograficzne 1.klik.. Unikajmy natomiast ocen negatywnych, dyskwalifikujących jego wysiłek.. PISOWNIA Ó I U Sortowanie według grup.. Uzupełnij zasady pisowni wyrazów z "ó" i "u".. Szkoła podstawowa Klasa 4 Polski.Krety!. Ó piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: o, e, a. np.:Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Zajęcia rewalidacyjne ćwiczenia z piłką Pisownia wyrazów z "rz" i "ż" Test wg Rstuglik201.. rz czy ż - zaznacz.. Niektóre z nich można potraktować jako inspirację do ułożenia własnych zadań do nauki reguł ortograficznych i zasad pisown.. By nieco bliżej poznać te procesy, trzeba przenieść się do okresu, w którym w naszym języku występowały jeszcze jery, zapisywane graficznie jako ь (miękki) i ъ (twardy), a układem głosek rządziło prawo otwartej sylaby.Ćwiczenia z "ó" wymiennym na "a,e,o".. Pisownia RZ i Ż - Ćwiczenia do wydruku.Dyktando online pt. Piórnik, ćwiczenie u i ó dyktanda 1-3 | dyktanda 4-6 | zasady pisowni | zgadywanka | testy ortograficzne | recenzje | pomoc WYBIERZDyktando - klasa I - z ch i h. Dyktando - klasa II - wszystkie zasady..

Pisownia Ó i U - Ćwiczenia do wydruku.

Prawda czy fałsz.. Klasa 4 Ortografia Polski.. Klasa 3 Polski.. ujesz.. Tylko w wyrazie druh oraz w nazwach własnych, w których przyjęta jest taka pisownia - rzeka Boh, góra Ajudah, czatyrdah.. połącz w pary dwa wyrazy.. Test ortograficzny 12 (nowy!. i karty pracy kl. 1-3.. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.Dyktanda.net - wyrazówka nr 4 z u i ó, test ortograficzny ó i u - test online.. Percepcja słuchowa: Wyszukaj słowa rozpoczynające się na sylabę GÓ/GU.. 18 Okładka Źródło: Contentplus.pl sp.. Ćwiczenia ortograficzne "ó" i "u"/ 3 Klasa Brakujące słowo.. Dodatkowo stworzyłam dla dzieciaków mały słowniczek, w którym będą mogły notować swoje wyrazy z "ó".. Ćwiczenia ortograficzne "ó" i "u"/ 3 Klasa Brakujące słowo.. zmiękczenia przez "i" oraz "kreskę".. Proste przykłady, ćwiczenia krok po kroku, ćwiczenia dla dyslektyków i uczniów z trudnościami.Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.. np.: maluję, malujesz, maluje, wędruję, wędrujesz, wędruje.. Pisownia "ó" i "u" Sortowanie według grup.. - Wyrazy z ó wymiennym na o - Wyrazy z ó wymiennym na o - Wyrazy z ó wymiennym na o - pisownia z ó wymiennym na o, e, a SpołecznośćĆwiczenia ortograficzne (wg ortogramów) Aktualnie dostępne są następujące materiały: Pisownia U - Ćwiczenia do wydruku.. Taki stan rzeczy wynika ze zmian historycznych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt