Przekształć zdania ze strony czynnej na bierną określ jaką funkcję

Pobierz

c) Wybitny artysta ocenił zdjęcia uczniów podczas konkursu.. proszę o wykonanie tego zadania dobrze i żeby było .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Przekształć podane zdanie ze strony czynnej na stronę bierną: Pytania .. co?- podmiot) został napisany przez chłopca.. Magda wysprzątała pokój odkurzaczem.. Mama czesała swojego psa.. Jeśli nie da się utworzyć strony biernej czasownika, oznacza to, że jest to czasownik nieprzechodni.. Jurek pożyczył Wieśkowi łyżwy.. _____ c) Stwór z jaskini zaproponował pojedynek na zagadki._____ d) Hobbit podjął wyzwanie._____Szkoła podstawowa.. - strona bierna Dopełnienie dalsze przy zamianie zdania ze strony czynnej na bierną nie staje się podmiotem, np.Przemień zdania ze strony czynnej na bierną lub odwrotnie (zależy w jakiej formie jest dane zdanie) 1.. Dom stał na wzgórzu.. Bilbo znalazł zgubę.. d) Jacek pokonał Antka podczas ostatnich zawodów lekkoatletycznych.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Przekształć podane zdanie, zamieniając stronę czasownika z czynnej na bierną.. Wartościowe księżki są czytane przez mądrych ludzi.. Chłopiec napisał list (co?- dopełnienie bliższe) - strona czynna List (kto?. Marekbawił się telefonem.. To zdanie jest już w stronie biernej.b) Podane zdania przekształć w zdania o konstrukcji czynnej (czyli w zda-nia z czasownikami w stronie czynnej).. Określ, jaką funkcję przyjęło dopełnienie w utworzonych wypowiedziach..

Przekształć zdania ze strony czynnej na bierną.

_____ b) Bilbo znalazł zgubę.. Natomiast w języku angielskim jest ona powszechnie stosowana.Przekształć zdania, zrób od nowa.. Pilnie .. ____________.Przekształceniu ze strony czynnej na stronę bierną podlegają tylko czasowniki przechodnie tzn. takie, które mogą wykorzystać dopełnienie strony czynnej jako podmiot strony biernej np. myć - być mytym, prać - być pranym itp.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Przekształć zdania ze strony czynnej na bierną.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Bardzo prosze na jutro:Przekształć zdania ze strony biernej na strone czynna.Podane zdania przekształć ze strony czynnej na bierna .. Marek uczy Rafała matematyki.. Zdania w stronie czynnej przekształć na stronę bierną i wskaż dopełnienia bliższe i dalsze.. Question from @Kotor87 - Gimnazjum - Język niemiecki .. Zamień zdania ze strony czynnej na bierną i z biernej na czynną.. Przekształć zdania ze strony czynnej na bierną.. Dyrektor uruchomił fabrykę.. Mała Ala pięknie maluje portrety.3.. Question from @lucas781 - Gimnazjum - Język angielskiPodane zdania przekształć ze strony czynnej na bierną lub odwrotnie i określ strone czynną czybierną podkreśl i podpisz podmiot, orzeczenie i dopełnienie.. a) Gollum zgubił pierścień.. Szkoła - zapytaj eksperta (1120) Szkoła - zapytaj eksperta (1120) Wszystkie (1120) Język angielski (727) Język polski (182) Matematyka .Przekształć podane zdania,zmieniając czasowniki ze strony czynnej na bierną: a)Kibice z całego świata chętnie oglądają transmisje z olimpiad..

6.Przekształć zdania w stronie czynnej na stronę bierną.

Monety były używane przez Greków już około 2600 lat temu.. Australia została odkryta w 1768 roku przez Jamesa Cooka.. c) W powyższych zdaniach podkreśl podmioty.. "właśnie przetrząsali plecak długowłosego chlopaka"7) przekształca części zdania pojedynczego w zdania podrzędne i odwrotnie, przekształca konstrukcje strony czynnej w konstrukcje strony biernej i odwrotnie, zamienia formy osobowe czasownika na imiesłowy i odwrotnie - ze świadomością ich funkcji i odpowiednio do celu całej wypowiedzi; zamienia mowę niezależną na zależną.Czasowniki, które mają formy zarówno strony czynnej, jaki biernej, to czasowniki przechodnie.. Określ, jaką funkcję przyjęło dopełnienie w utworzonych wypowiedzeniach.. b) sąsiad dokładnie umył samochód.. Znajdź wzór funkcji logarytmicznej przechodzącej .1.Przekształć zdania ze strony czynnej na bierną:Dziecko rozzłościło kota.Ogrodnik podlał ogórd.Ala podłączy komputer.Auto potrąciło przechodnią.Robotnicy wybudowali most.Milena rzeczytała tą książkę.2.Przekształać zdania ze strony czynnej na bierną: List został wysłany przez Marka.Paczka będzie dostarczona przez lstonosza.Orzeszki zostały wysypane z pudełka przez .Podane Zdania Przekształć że strony czynnej na bierną..

Zamień ze strony biernej na czynną.

Michał był świadom popełnionego przez siebie błędu.4.. Mama wyprasowała niedawno wypraną pościelPs.. Robotnicy przywieźli węgiel ciężarówką.. Wycieczka została zorganizowana przez dyrekcję wiosną.2.. Pilne!. Gollum zgubił pierścień.____________.. Marek został lekarzem.5..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt