Australia prezentacja po angielsku

Pobierz

lub będzie Ci życzył miłego dnia - g'day, mate!. Dzisiejsza Australia to kraj spokojny i równomiernie rozwijający się.Australia - niesamowite fakty i ciekawostki na temat tego kraju Australia to dla Polaków mała wyspa na końcu świata, pełna kangurów i misi koala.. A południe w sercu bezwodnego interioru, będącego przez swą niegościnność białą plamą na mapach Australii prawie do końca XIX wieku, to pora w której zamiera życie.. Macie pomysł co w niej umieścić i w jakiej kolejności?. Wiadomo!. Słowo to zostało zapisane przez kapitana Jamesa Cooka w 1770 roku w czasie jego podróży do Australii.Angielski dookoła świata, czyli poznajmy kraje anglojęzyczne Jeśli któryś z poniższych krajów wpadnie ci w oko, FluentU jest świetnym miejscem, aby zacząć naukę różnych odmian angielskiego.. Poniżej zebraliśmy najbardziej przydatne zwroty i wyrażenia, z których warto korzystać podczas rozmowy o hobby po angielsku.Niszczyciel25 / Szkoła / Prezentacje MS Power Point / Prezętacja Australia po Angielsku.pptx.. Europejski Dzień Języków jest okazją do poznania ciekawostek na ich temat.. Mało kto wie jakie miasto jest stolicą, kto odkrył najwyższy szczyt Australii, albo którą stroną ulicy się tu jeździ.Australia: Stany i terytoria.. Typowy Australijczyk (Aussie) niemal zawsze zapyta się co u Ciebie - How ya goin' mate?.

- Australia jest niepodległa od 1 strycznia 1901 roku.prezentacja po angielsku o australii .

przygotuj słówka, których z pewnością będziesz potrzebować biorąc pod uwagę okoliczności (np. jeśli szykujesz się do rozmowy o pracę na stanowisku kelnerki, to sprawdź, jak jest płacić rachunek, napiwek, klient, bar, danie dnia, kucharz itp).Australia często nazywana Oz, to kraina przyjaźnie nastawionych ludzi.. W Australii znajdziesz wiele miejsc, w których możesz wypatrzeć kangury, koale czy wombaty.. Są to zwroty przydatne do każdego wystąpienia z prezentacją.Australia jest zadziwiająca wielka.. Download: Prezętacja Australia po Angielsku.pptx.. Jeśli nie posiada się Office 2010 należy przeglądać prezętacje w programie MS Powerpoint 2010.. (Program wyżej)Europejscy odkrywcy nazywali te tereny Terra Australis, co z łaciny oznacza Ziemia Południowa.. Chodzi o to , że muszę zrobić prezentację, o czymkolwiek chcą, nie ma ustalonego tematu z góry, a trudność polega na tym że muszę zrobić ją w języki angielski, powiem szczerze, że nie zbyt umiem ten język, dlatego liczę na waszą pomoc w wymyśleniu jakiegoś prostego tematu..

Najgorsze jest to, ze prezentacja ma być po angielsku.Czy wiesz wszystko o innych państwach?

Zwierzęta w Australii - kogo możesz spotkać?. My podajemy Ci nasze typy.. Nawet po ciężkim dniu w pracy (yakka) wyskoczy z Tobą na piwo (amber fluid) lub zaprosi Cię na grilla (barbie).Pochodzą one z naszego doświadczenia lub opowieści naszych znajomych.. W Austrii jest ponad 8,5 miliona mieszkańców, z czego 98% stanowi ludność niemieckojęzyczna.. Prezentacja w języku angielskim o Australii.. -Językiem urzędowym Australii jest język angielski.. Największe pastwisko w Australii, Anna Creek Station, ma 24 000 km2, co .Praktycznie jedyne różnice regionalne w australijskim angielskim łączą się z różnym słownictwem używanym w poszczególnych stanach, np. w Australii Południowej pojemnik truskawek to punnet, a w Sydney to chip, w Australii Południowej wózek dziecięcy to zazwyczaj pusher, a w Nowej Południowej Walii to stroller.Opowiadanie o hobby po angielsku będzie dla Ciebie tym łatwiejsze, im szerszym dysponujesz zasobem słownictwa dotyczącego swoich zainteresowań.. Głównie na południu oraz wschodzie Austrii żyje 6 uznanych przez Austrię mniejszości narodowych (Chorwaci, Romowie, Słowacy, Słoweńcy, Czesi oraz Węgrzy).. - Testy geograficzne.. Pierwszym Australijskim słowem, któe zostało zapisane było "kangaroo" - "kangur".. W jej obszarze można by zmieścić większość państw europejskich..

Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; Zaloguj się ...Ogólne słownictwo do prezentowania po angielsku.

Pobierz.. 0.0 / 5 (0 głosów) Prezentacja o Australii po Angielsku.. To symbol Australii, w końcu na żadnym innym kontynencie ich nie spotkamy.Marek Tomalik od ponad ćwierć wieku powraca na walkabout, aborygeński odpowiednik naszej pielgrzymki - po swoich ścieżkach na "swojej" ziemi.. Jego opowieści przenika głęboki duch zrozumienia i szacunku dla odmienności - pisze na okładce "Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia" Jack Różycki, kiedyś szef Australian .Australia po angielsku • Info o Australii po angielsku plus prezentacje • pliki użytkownika malboropis przechowywane w serwisie Chomikuj.pl Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Australia, formalnie Związek Australijski (ang. Commonwealth of Australia) - państwo demokratyczne, położone na półkuli południowej, obejmujące kontynent Australia, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym.Stolicą kraju jest Canberra, największym miastem jest Sydney.. Jest szóstym pod względem powierzchni państwem świata i jedynym .Australijski Angielski, język używany w Australii, z bardzo specyficznym akcentem..

To słownictwo obejmuje wyrażenia po angielsku, dzięki którym zorganizujesz swoją wypowiedź, np. moja prezentacja składa się z trzech części, teraz omówimy inny temat, jak widać na wykresie ….


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt