Notatki z lektury w pustyni iw puszczy

Pobierz

Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. Była Francuzką.. 2010-12-03 20:43:40; To na podstawie książki,w pustyni i w puszczy, pomocy 2011-10-09 13:03:11; Lektura ,,w pustyni i w puszczy" Wymień przyrode afrykańską 2010-02-14 11:13:14; Streszczenie książki w pustyni i w puszczy.. "W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach jako .Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Henryk Sienkiewicz.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Życzę miłego rozwiązywania.. "W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - notatki z lektury, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-notatki-z-lektury.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Problematyka.. Podróż na wielbłądach w kierunku wzgórz Wadi-Rajan, w kierunku Nubii.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBaobab był przez jakiś czas domem dla głównych bohaterów książki "W Pustyni i w puszczy".. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom..

W pustynii i w puszczy.

Nie wszystkim jednak poświęca jednakową uwagę.. Pytania zawarte w teście.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7920 razy Średnia ocena:Kali - charakterystyka • W pustyni i w puszczy Wywodzący się z plemienia Wa-himów (jak się później dowiadujemy jest synem wodza, Fumby) czarnoskóry niewolnik podróżujący razem ze Stasiem, Nel i Meą przez Afrykę.W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka SienkiewiczaKanał możesz wesprzeć: które możesz mieć zawsze przy sobie.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczyHistoria dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison.. Udostępnij.. Ich przygoda rozpoczyna się z chwilą porwania przez Arabów.. 2011-09-30 17:25:59Lektury; Jak napisać .. Skomentuj.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Baobab był tak wielki, że przypominali wierze zamkową.. Rozwiąż test.. Ojciec natomiast był Polakiem.Podajcie mi szczegółowy opis Stasia Tarkowskiego z pustyni i puszczy z góry dzięki 2010-10-19 14:14:26; Opis Stasia Tarkowskiego z lektury "W PUSTYNI I W PUSZCZY" proszę na jutro potrzebuję 2011-05-24 19:31:16; W jakim rozdziale jest opis stasia tarkowsiego ,,w pustyni i w puszczy '' 2011-06-08 16:23:15Wymień mi bohaterów z książki W pustyni i w puszczy..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Według Stasia piętnastu ludzi wziąwszy się za ręce, nie objęłoby tego drzewa, który mógł pochodzić z czasów faraona.. Pień był w dolnej części pusty i spróchniały.W powieści "W pustyni i w puszczy" Sienkiewicz wymienia około stu pięćdziesięciu gatunków zwierząt i tyle samo gatunków roślin.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Rozpoznasz postacie z Miraculous w filtrach?2.. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. W pustyni i w puszczy Henryk Sienkiewicz streszczenie.. Skomentuj.. Rozwiąż test!Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej — Mahdi poleca porywaczom, by zawieźli dzieci do Smaina, który .Czas i miejsce wydarzeń "W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor "W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń..

16 pytań Lektury szkolne KoteczkiW pustyni i w puszczy.

46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Henryk Sienkiewicz - notatka .W pustyni i w puszczy to także niezwykła panorama ludów afrykańskich, począwszy od wyznających islam Arabów, Zanzibarytów (inaczej Zanzibarczyków) zamieszkujących wyspę Zanzibar, poprzez plemię Dangalów (z niego wywodzą się Mahdi, Fatma, Idrys i Gebhr), plemię Dinka (jego przedstawicielką jest Mea - posiadaczka najbardziej .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. Rozwiąż test!-podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży..

W pustyni i w puszczy fabuła.

Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy, poziom trudnyWięcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Tromba czy Marcin Dubiel?. Udostępnij.. Inne tryby testu.. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .Trudny test z lektury W pustyni i w puszczy, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Wyjazd pociągiem do Gharak (koło Medinet).. Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Główne wątki i problematyka "W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim.. Podstawowym i nadrzędnym wątkiem jest w powieści wątek porwania Stasia i Nel i ich wędrówka przez egzotyczną Afrykę.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Bohaterem, który towarzyszy w trakcie wielu przygód dzieciom, jest pies rasy mastiff nazwany Sabą, czyli po arabsku "lwem".W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt.. Znalezienie się w… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - spotkanie z bestią - plan wydarzeńChcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt