Plan wydarzeń pojawienie się odyseusza w domu

Pobierz

21. turniej o rękę Penelopy.. 3.Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Kirke zamieniła żeglarzy w świnie.. Grabież miasta Ismaros a) atak i pozostanie na brzegu, b) zemsta Kikonów z głębi kraju 3.. Wykopaliska archeologiczne coraz bardziej potwierdzają istnienie tej kultury i zgodność przekazu homeryckiego z historią.1.Królowa Penelopa rodzi syna 2.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. Król zgadza się mimo, że nie wie, że o pomoc prosi go sam Odyseusz (nie wyjawił tożsamości w obawie, że nikt mu nie uwierzy).. Odyseuszowi ukazuje się bogini (prawdopodobnie Atena) 4.Zwątpienie Odyseusza w zwycięstwo 5.Budowa konia Trojańskiego 6.Spalenie Troi 7.Rozmowa Odyseusza z Posejdonem 8.Zemsta Posejdona 9.Dotarcie na wyspe 10.Oślepienie cyklopa, ucieczka z wyspy 11.Przypłynięcie na wyspę Eos 12.Otworzenie sakwy od Eosa 13 .Atena zamienia Odyseusza w żebraka.. Cyklopi a) wyprawa w głąb wyspy i do jaskini jednego z Cyklopów, b) pożarcie kilku ludzi przez Polifema, c) upicie i wyłupienie oka olbrzymowi, d) ucieczka pod baranami, e) wyjawienie imienia Odyseusza, f) klątwa, 5.Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza.. "Odyseja" Homera rozpoczyna się jakby w środku wydarzeń, ponieważ ma swój początek na naradzie bogów.Tematem tej debaty jest uwolnienie Odyseusza z rąk Kalipso..

a).wspomnienie odyseusza z tułaczki.

22.śmierć zalotników.. Udział króla Itaki w wojnie trojańskiej.7.. Opuszczenie Troi; 2.. Pól kobiety, pól ptaki wabiły swym śpiewem żeglarzy i pożerały ich.Na podstawie kolejnych fragmentów napisz szczegółowy plan wydarzeń związanych z pojawieniem się Odyseusza w domu .. Władcy świata, przez .PLAN WYDARZEŃ Wypłynięcie statków w morze - Odyseusz wraca do Itaki (Troja, tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego) Złupienie miasta Kikonów (Morze Śródziemne) Zjedzenie ziela lotosu przez kilku członków załogi Odysa - utrata pamięci (wybrzeże trackie, Wyspa Lotofagów) Uwięzienie w jaskini i ucieczka (wyspa Cyklopów) Klątwa Polifema (wyspa Cyklopów) Dar króla wiatrów .Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1.. Stworzone przez Homera dzieła ukazują barwny świat kultury mykeńskiej, która istniała na terenach dzisiejszej Grecji od 1700 do 1200 r. p.n.e. 23.powrót odyseusza do swojej postaci.. Zadanie 1 str.115 klasa II gimnazjum Między nami ( w poleceniu nie ma nic o planie szczegółowym ale moja nauczycielka sobie tak wymyśliła ) :PTułaczka Odyseusza - "Odyseja" plan wydarzeń.. Scylla i Charybda a) strataPrzybycie Odyseusza do pałacu.. Pieśń Demodosa o sporze Achillesa i Odyseusza.. (pobyt u Kimeryjczyków).. Zjedzenie Lotosu przez kilku towarzyszy Odyseusza i zaciągnięcie ich na statek.. Kraina Lotofagów a) przygoda z lotosem, 4..

26.powrót odyseusza i osiedlenie się na stałe w Itace.1.

Odys w mieście: Ismaros w Tracji.. Tańce i igrzyska sportowe.. Próba poznania obyczajów dziwnych mieszkańców, dotarcie do pieczary .. Kraina Lotofagów.. Odyseusz wyjeżdża do Troi na wojne 3.. Opuszczenie Troi.. matki - wieści o sytuacji w domu, c) przyjaciele wojenni, d) powrót - odwiedziny u Kirke i jej rady.. Wyszukaj w utworze fragment, którego ilustracją mógłby być arras umieszczony w podręczniku na s. 151.. Wyspa Syren a) wysłuchanie pieśni, 10.. Zniszczenie statków przez burzę.. 25. odyseusz wyrusza na kolejna tułaczkę.. Ujawnienie swojej tożsamości przez Odyseusza.. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, d) zjedzenie kilku osób przez olbrzyma, e) podstęp .Plan wydarzeń: 1.. Odys zdradził Penelopę, narodził mu się syn: Telegonos.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.. Sukces Odyseusza w rzucie dyskiem.. Treść.. Przybycie do kraju cyklopów.. Wyspa czarodziejki Kirke.. Wypłynięcie z Troi, 2.. Opowieść o przygodach po opuszczeniu Troi: Zdobycie miasta Kikonów w Tracji.Odyseusz prosi królewską parę o pomoc w powrocie do domu.. poleca 80% 2947 głosów.. W słynnym pociągu Orient Express brakuje wolnych miejsc, ale z pomocą pana Bouca Poirot trafia w końcu do wolnego przedziału.. W kraju Lotofagów - nektar zapomnienia wypiło dwóch ludzi Odyseusza 4..

Uczeń: - mnoży sumy algebraiczne.Plan wydarzeń.

Zamieszkiwali ją ludzie żywiący się kwiatami lotosu,.Geneza i gatunek utworu.. -MATEMATYKA (ON LINE) Temat: Mnożenie jednomianów przez sumy algebraiczne.. Odys dowodził 12 okrętami greckimi.. Praca z podręcznikiem s. 150.. Wypłynięcie z łupami spod Troi: - zburzenie miasta 2.. Na wyspie cyklopa Polifema: - cyklop pożera ludzi Odysa - Odys nazywa siebie "Nikt" - podstęp (upicie Polifema, wypalenie cyklopowi oka i ucieczka) - przekleństwo Polifema, które ma się dokonać .Dzieje Odyseusza - plan wydarzeń.. Wydarzenia przedstawione w Iliadzie i Odysei rozegrały się w XII w. p.n.e.. Pieśń Demodosa o koniu trojańskim.. Przeczytaj fragment Odysei Patrz p. s. 150.. Na wyspie Kikonów: - Kikoni mordują 72 ludzi Odyseusza 3.. Pieśń VIII "U Feaków" Król organizuje wielką ucztę w połączeniu z igrzyskami.. Burza oddzieliła jego flotę od okrętów Agamemnona.. Detektyw Herkules Poirot po rozwiązaniu kolejnej zagadki kryminalnej w Azji postanawia wrócić do domu.. Na podstawie kolejnych fragmentów napisz plan wydarzeń związanych z pojawieniem się Odyseusza w domu.. Powrót do domu po zwycięstwie nad Troją.. Odys udał się do Terezjasza, aby ten wskazał mu drogę do domu.. Filmy.. Odyseusz - król Itaki, mąż Penelopy, ojciec Telemacha, bardzo dobry wojownik, bohater wojny trojańskiej.. Syn Alkinosa, Laodam zachęca Odyseusza by walczył z nim w zapasach.Autor: , 2012-11-13 15:56:29..

Na podstawie kolejnych fragmentów napisz plan wydarzeń związanych z pojawieniem się Odyseusza w domu.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt