Wyjaśnij dlaczego płonącej benzyny nie wolno gasić wodą

Pobierz

Question from @Moderator - Liceum/Technikum - ChemiaKonkurs chemiczny - szkoła podstawowa.. spód garnka w czasie gotowania pokrywa się czasem sadzą.. Po pierwsze ciecz ta jest lżejsza od wody, a jeśli logicznie pomyślimy, to zdamy sobie sprawę, iż po polaniu jej wodą okaże się, że będzie ona wypływała na jej powierzchnię, paląc się dalej.Jan 13, 2022Zadanie: 1 wyjaśnij dlaczego palącej sie benzyny nie wolno gasić woda 2 napisz wzory sumaryczne czterech alkanów występujących w benzynie 3 destylacja to Rozwiązanie: 1 benzyna ma gęstość mniejszą od wody paląca się benzyna będzie utrzymywała się naFeb 18, 2022Podobało się?. Z tych samych względów wodą nie należy gasić płonącej benzyny czy ropy.Zobacz 6 odpowiedzi na zadanie: dlaczego płonącej benzyny nie można gasić wodą, Jakich substancji należy użyc >?Dlaczego płonącej benzyny nie można gasić wodą.. :) Myślę że pomogłam.. Daj najjj Dodaj swoją odpowiedź Chemianie można gasić wodą ponieważ woda pod wysoką temperaturą paruje.. najlepiej gasić pianą Płonącej benzyny nie należy gasić wodą, ponieważ woda posiada większą gęstość od benzyny.. 33 str. 22 Chemia Nowej Ery Zeszyt Ćwiczeń Kl. 3 Gimnazjum.. Rodzaj książki.. Nowa Era.. Należy użyć np. gaśnicy azotowej aligatorek Newbie Odpowiedzi: 1 0 people got help Najnowsze pytania w kategorii ChemiaWyjaśnij, czemu płonącej benzyny nie można gasić wodą?.

Wyjaśnij, dlaczego płonącej benzyny nie należy gasić wodą.

Ogień może nas dotkliwie poparzyć.. (2 pkt) Pierwiastek X występuje w przyrodzie w postaci dwóch stałych izotopów, a jego masa atomowa wynosi 69,72u.. Jakich substancji należy do tego celu użyć?. Wyjaśnij na podstawie drobinowej budowy na czym polega rozpuszczenie i mieszanie się substancji.. Dlaczego?. To powoduje efekt eksplozji.. Jest ciężki ,suchy i sypki więc łatwo ugasi płomienie.Wujaśnij, dlaczego płonącej benzyny lub nafty nie należy gasić wodą, lecz zastosować gaśnice wypelnione tlenkiem węgla(IV).. Question from @patkacafe - Gimnazjum - ChemiaDAM 6!. Płonącej benzyny nie można gasić wodą, bo benzyna ma gęstość mniejszą niż woda, więc osiada na jej powierzchni.. ZADANIE 3 Ustal wzór sumaryczny węglowodoru o masie cząsteczkowej 44u, zawierającego 81,8% węglaWyjaśnij, dlaczego : a) na stacji benzynowej i w jej pobliżu obowiązuje zakaz używania otwartego ognia i palenia papierosów b) płonącej benzyny nie można gasić wodą.. Dopływ tlenu skutecznie będzie w tym wypadku odcinał dwutlenek węgla z gaśnicy.Jeśli sami chcemy ugasić niewielki pożar, trzeba pamiętać, że w żadnym wypadku benzyny nie gasimy wodą!. Etap rejonowy.. Chemia, opublikowano 14.05.2018.Rok wydania..

Wyjaśnij, dlaczego: a.)

Jakich substancji należy do tego celu użyć?. Z góry dziękuję.. Jakich substancji należałoby tu użyć?. Najbardziej rozpowszechniony izotop pierwiastka X ma w jądrze 38 neutronów, a jego masa wynosi 68,92557u i stanowi 60,1% naturalnej mieszaniny izotopowej.. Do gaszenia benzyny nie można używać wody, ponieważ benzyna unosi się na wodzie, i zamiast woda odcinać dopływ powietrza do benzyny, może powodować jej dalsze się rozprzestrzenianie się na większą powierzchnie.. Odpowiedź na zadanie z Chemia Nowej Ery 8Woda dostaje się pod tłuszcz, gdzie błyskawicznie rozgrzewa się i zamienia w parę wodną, która wyrzuca palący się tłuszcz.. - Płonącej benzyny nie można gasić wodą, ponieważ - Pytania i odpowiedzi - ChemiaOdpowiedź: Benzyny nie gasimy wodą, ponieważ ciecz ta jest lżejsza od wody.. Istnieje kilka ważnych powodów.. 6 Zadanie 12. .. Wyjaśnij na podstawie drobinowej budowy na czym polega rozpuszczenie i mieszanie się substancji.. Może też przerzucić się na firany, czy inne łatwopalne przedmioty i tragedia gotowa.. Wejdź na mój profil na Instagramie: Crane Płonącej benzyny i nafty nie należy gasić wodą ponieważ woda jest lżejsza od benzyny i nafty i będzie znajdować się pod nią natomiast tlenek węgla jest cięższy i gdy opadnie na palące się miejsce odetnie dopływ tlenu.. Odpowiedz 1 answer 0 about 12 years agoa) ponieważ wszystkie alkany nawet pod wpływem najmniejszej iskry stają się mieszaniną wybuchową b) Benzyna jest lzejsza od wody i gdy woda zareaguje na benzynę zejdzie na sam dół, a także dojdzie do rozpryśnięcia..

Gdy będziemy gasić benzynę wodą to okaże się, że będzie ona wypływała na jej powierzchnię, paląc się dalej.

Do gaszenia płonącej benzyny można użyć: CO2, proszku gaśniczego, halonu, piasku Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie Rozwiązania Podobne materiały Przydatność 65% Elementy stacji elektroenergetycznejBenzyny nie gasi się wodą ,ponieważ jest ona od niej lżejsza ,po wylaniu wody na benzynę benzyna wypłynęła by na wierzch i dalej się paliła.. Rozwiązanie: Zaloguj się lub stwórz nowe kontoPłonącej benzyny nie należy gasić wodą, ponieważ benzyna jest lżejsza od wody i zapalona benzyna "pływa" po powierzchni wody.. Nawet jeszcze bardziej zacznie się palić.. Daj łapkę w górę :)Masz jakieś pytanie lub zadanie do rozwiązania?. +0 pkt.. Autorzy.. Po drugie benzyna rozpryśnie się na boki, tworząc swego rodzaju płonącą fontannę, bardzo niebezpieczną, co doprowadzić może do .Wyjasnij dlaczego paloncej benzyny nie wolno gasic wodą .. Benzyny nie wolno gasić wodą, bo nie przyniesie to oczekiwanego efektu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt