Czy powieści historyczne powinny być w spisie lektur szkolnych

Pobierz

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna.. Jak w każdym wybór możemy znaleźć plusy i minusy naszej decyzji.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Plan: 1.Teza 2.Argumenty (wyjęte z "Krzyżaków mają być) 3.Podsumowanie Z racji na sporą ilość pkt licze na dużą jakość.Przydatność 75% Czy powieści historyczne Sienkiewicza powinny być w spisie lektur szkolnych.. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna.. Jak dowodzą powyższe argumenty, nie są to teksty pozbawione jakichś wartości, wręcz przeciwnie.. Od dawna jego książki budziły złe emocje wśród uczniów.Jestem pewna, że Sienkiewicz utrwala mity i .Czy powinno się zmienić kanon lektur szkolnych?. Istnieje wiele argumentów potwierdzających tę tezę.. Jakkolwiek by nie odpowiedzieć, zawsze można odnaleźć zarówno plusy, jak i minusy swej opinii.. Jak w każdym wybór możemy znaleźć plusy i minusy naszej decyzji.. Nie ukrywajmy jednak - w tamtych czasach książki miały znacznie mniejszą konkurencję.Teza: Powiesci historyczne sinekiewicza nie powinny byc w spisie lektur szkolnych Argumentacja: Powiesci sa zbyt obszerne Trudny w odbiorze jezyk Opisuje zbyt odlegle czasy nie aktrakcyjne dla wspolczesnych Utrwala szkodliwe stereotypy Proponują nieaktualny wzorzec patriotyzmu Podsumowanie Z powyższych argumentów wynika że powiesci .Przydatność 75% Czy powieści historyczne Sienkiewicza powinny być w spisie lektur szkolnych?.

85% Czy powieści historyczne henryka Sienkiewicza powinny być w spisie lektur szkolnych?

2011-11-02 17:14:29 Czy wymienicie mi wszytskie powiesci HISTORYCZNE Sienkiewicza ?. Ksiązki te zostały napisane "ku pokrzepieniu serc", dlatego starał się on przedstawić wyidealizowany obraz Polski.Moim zdanie powieści historycznyh Sienkiewicza nie powinno być w spisie lektur szkolnych.. Jednak sądzę, ze utwory sienkiewiczowskie powinny nadal należeć do kanonu lektur.Widząc obszerność tych powieści, jestem przekonany, że każdemu uczniowi ciśnie się na usta tylko jedna odpowiedź - zdecydowanie należy je usunąć.. - rozprawka Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Uważam, że dzieło Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" powinien znaleźć się w spisie lektur szkolnych, ponieważ jest bardzo wartościowe pod względem treści, formy, kompozycji oraz języka.Udzielenie odpowiedzi na postawione w temacie pracy, pytanie jest niezwykle trudne.. 8 marca 2020 0 Przez admin .. Ksiązki te zostały napisane "ku pokrzepieniu serc", dlatego starał się on przedstawić wyidealizowany obraz… Czytaj dalej →Temat rozprawki: Czy powieści historyczne Henryka Sienkiewicza powinny być w spisie lektur szkolnych?. - Jest jedno opowiadanie - odpowiada MEN.Moim zdaniem powinien znajdować się w kanonie lektur szkolnych, Po piesze jest to książka, która uczy patriotyzmu.. Budowanie umiejętności czytania odbywa się przez codzienne czytanie przez nauczyciela fragmentów lektur oraz wspólne rozmowy o nich.Moim zdanie powieści historycznyh Sienkiewicza nie powinno być w spisie lektur szkolnych ..

Moim zdanie powieści historycznyh Sienkiewicza nie powinno być w spisie lektur szkolnych.

2010-11-07 12:32:41 Załóż nowy klubPodsumowując powyższą wypowiedź, stwierdzam, że nie powinno się pomijać literatury fantastycznej w spisach lektur szkolnych.. Z nowszych pozycji do wczesnych klas szkoły podstawowej mamy na naszych wirtualnych półkach książki Joanny Olech, Andrzeja Maleszki oraz René .Czy powieść historyczna Sienkiewicza pt. "Krzyżacy" powinna znaleźć się w spisie lektur szkolnych?. Zadanie jest zamknięte.. Myślę jednakże, iż sienkiewiczowskie dzieła, nadal powinny znajdować się w programie lektur szkolnych.W latach 90. spis lektur był bardzo zbliżony - pozwoliło to jednak rozwinąć w wielu osobach miłość do literatury, co zaowocowało (między innymi) tym serwisem.. Istnieje wiele argumentów potwierdzających tę tezę.. Jednak sądzę, ze utwory sienkiewiczowskie powinny nadal należeć do kanonu lektur.Przydatność 75% Czy powieści historyczne Sienkiewicza powinny być w spisie lektur szkolnych?.

Uważam, że powieść Sienkiewicza nie powinna znaleźć się w kanonie lektur szkolnych.

83% "Książki warte umieszczenia w spisie lektur gimnazjalnych" 83% Uzasadnij, że Twoja ulubiona książka powinna znaleźć się w spisie lektur szkolnych; 85% Powieści Henryka Sienkiewicza - zostawiam w szkolnym spisie lektur czy też .Filmy.. Pokazuje on "dobrego Polaka" i "złego… Czytaj dalej →Powieści Henryka Sienkiewicza - zostawiam w szkolnym spisie lektur czy też zdecydowanie je usuwam?. 0 0. hanibalkasia 19.6.2010 (14:28) Powieśc Henryka Sienkiewicza jest bardzo wartościowa.. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy młodzież chętnie sięga po tego typu książki.. Posted on 12 września 2014 by admin Widząc obszerność tych powieści, jestem przekonany, że każdemu uczniowi ciśnie się na usta tylko jedna odpowiedź - zdecydowanie należy je usunąć.Janusz Sławiński powątpiewał, czy nastolatki powinny czytać w szkole Szekspira czy Dostojewskiego - bo to być może ich krzywdzi, a wielkie teksty upokarzająco poniża.Czy ,,Krzyżacy'' powinni się znajdować na liście lektur szkolnych.. Jakie książki z dziedziny literatury powinny odpaść, a jakie, być może bardziej współczesne dzieła, powinny trafić do kanonu, aby uczniowie zainteresowały się choć trochę czytaniem dla przyjemności?Temat : Czy powieści historyczne sienkiewicza powinny być w spisie lektur szkolnych?.

Po pierwsze pisarz przedstawia zniekształocony obrazCzy "Pan Tadeusz" powinien znaleźć się w spisie lektur szkolnych?

Jednak wśród nich znajdują się też takie, jak np. "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza.Hanna Gill-Piątek, posłanka z Łodzi, spytała Ministerstwo Edukacji, kiedy książki Olgi Tokarczuk znajdą się w spisie lektur szkolnych, jakie to będą tytuły i kto o tym zdecyduje.. Istnieje wiele argumentów potwierdzających tę tezę.. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna.. Uważam, że powieść Sienkiewicza nie powinna znaleźć się w kanonie lektur szkolnych.. Sam fakt, że jej autor dostał .Lista lektur szkolnych od lat pozostaje niezmieniona - dziś uczniowie czytają te same książki, które czytali ich rodzice i dziadkowie.. Zgłoś nadużycie.. Jednak sądzę, ze utwory sienkiewiczowskie powinny nadal należeć do kanonu lektur.Uważam, że powieść Sienkiewicza nie powinna znaleźć się w kanonie lektur szkolnych.. Po pierwsze pisarz przedstawia zniekształocony obraz historii .. Z spisie lektur dla klas 4,5 i 6 znajdują się pozycje zróżnicowane pod względem tematyki, gatunku czy długościKlasyczne pozycje będące stałym punktem w kanonie lektur szkolnych - ballady i romanse Adama Mickiewicza, nowele Bolesława Prusa, powieści Henryka Sienkiewicza czy bajki Janusza Korczaka.. Jak w każdym wybór możemy znaleźć plusy i minusy naszej decyzji.. Po pierwsze pisarz przedstawia zniekształocony obraz historii .. Po drugie opowiada o czlowieku godnym naśladowania, ktory chodź ciągle przenosi sie z miejsca na miejsce pamięta gdzie się urodził.Czy powieść historyczna Sienkiewicza pt. "Krzyżacy" powinna znaleźć się w spisie lektur szkolnych?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt